Výhra 2:0 nad Českým Brodem a korunovace vítěze divize!

Výhra 2:0 nad Českým Brodem a korunovace vítěze divize!

Přes 350 diváků sledovalo v Břízkách definitivní tečku za veleúspěšnou sezonou. Jiskra Mšeno si oslavy prvenství a postupu zpříjemnila závěrečnou výhrou 2:0 nad Českým Brodem.

V Břízkách panovala slavnostní nálada, diváci měli tentokrát od klubu vstup i pivo zdarma za celoroční podporu. Krásnému fotbalovému dopoledni přálo počasí, utkání řídili na perfektně připraveném pažitu hned dvě rozhodčí něžného pohlaví.

Hosté z Českého Brodu ale nechtěli dát svou kůži lacino a potvrzovali u přehrady své kvality ze středu tabulky. Favorizované Jiskře toho příliš nedovolili a sami poprvé zahrozili po čtvrthodině hry, kdy vyzkoušeli připravenost Zoula. Pak přišla i velká šance domácích, Čížkův přímý kop poslal v pádu hlavou do tyče Houser, dorážka pak mířila bohužel jen do ochranné sítě. O chvíli později přihrál do šance Houser Krejčíkovi, ten zakončoval ve skluzu, ale hradbu blokujících těl nepropálil. Diváci tleskali i ekvilibristickému zakončení matadora Čížka, jeho nůžky byly efektivní, ale míč mířil mimo branku.

Také po změně stran se hrála poměrně vyrovnaná partie. Pohnout bezbrankovým skore mohl Rozkovec, jenže v dobré příležitosti poslal míč vedle. V 57. minutě nařídila hlavní rozhodčí Zadinová penaltu pro Jiskru za hraní hostujícího hráče rukou v pokutovém území. Zkušený Rozkovec pak nabídnutou příležitost využil a z pokutového kopu poslal Jiskru do vedení.

Jablonečtí se přesto nemohli dostat do své nátlakové hry. „Soupeř nám to prostě nedovolil, protože byl důraznej a tvrdej. Brod nás do ničeho moc nepouštěl a měl svou kvalitu, což všichni viděli. Mělo to parametry. Bylo to tvrdé a důrazné, Brod byl prostě výborným soupeřem,“ ocenil soupeře kouč Mšena Jaroslav Vodička.

Hosté mohli srovnat deset minut před koncem, Jakab se dostal až před Masaříka, dokázal ho prostřelit, ale míč ještě stačil na brankové čáře vykopnout Rozkovec! Na opačné straně mohl hned dvakrát skórovat Štěpánek, ale ani jedno jeho zakončení nebylo úspěšné. To Munzar štiplavou ránou donutil Malinu v hostující brance k dobrému zákroku. V druhé minutě nastavení si navedl míč na střed vápna Daníček a střelou k tyči potvrdil výhru Jiskry Mšeno na 2:0.

Gólová akce ukončila zápas i povedenou sezonu. Tým poté obdržel od svazových činovníků pohár za první místo ve Fortuna Divize „C“, nechybělo šampaňské a focení s trofejí. Trenér Jaroslav Vodička bezprostředně po skončení sezony zářil spokojeností, jak by také ne, když jeho tým ovládl divizní skupinu a vybojoval si účast v ČFL. „Před začátkem soutěže jsme si řekli, že chceme postoupit. Ono je to strašně složité, ale my jsme to zvládli bezvadně. Jaro jsme v uvozovkách projeli, i když to nebylo pokaždé jednoduché. Jsem rád, že lidé přišli a viděli další dobré utkání. Jsem za kluky strašně rád, doufám, že si to užili a fotbalem se bavili, stejně jako diváci,“ uvedl kouč, který si tak připisuje do své trenérské kariéry další velký úspěch. Kam ho zařadí? „Co bylo předtím, to už dneska nikdo neví, už je to dlouho. Nikam bych to speciálně nezařazoval, jsem za postup ohromně rád. Mě to trénování tady strašně baví. Každý postup je úspěch. My jsme to potřebovali, stejně tak jako já,“ přiznal dále kouč.

Po letní reorganizaci soutěží se klub bude prezentovat v ČFL pod hlavičkou FK Jablonec B. „Čeká nás úplně jiná soutěž než divize. Zažil jsem to už na dvou frontách, jak s Hlavicí, tak s libereckým B-týmem. Je to strašně těžká a náročná soutěž. Budeme mít teď hodně práce, abychom to dali nějak do kupy. Bude to těžké,“ je si vědom úspěšný kouč, na kterého tak čeká další zajímavá výzva.  

  

FK Jiskra Mšeno – SK Český Brod 2:0 (0:0)

Branky: 57. Rozkovec (pen.), 92. Daníček

Sestava: Zoul (46. Masařík) – Helm, Koblížek, Váňa, Skuhravý – Pelta (46. Štěpánek), Houser, Rozkovec (89. Hrnčíř), Daníček – Čížek, Krejčík (83. Munzar)

A muži | 09.06.2019

Fotogalerie

 
 

ARCHIV AKTUALIT